Zákaznícka linka
0948 416 345

Na kvalite detskej obuvi záleží

03.11.2017

Detská obuv by mala byť predovšetkým bezpečná a nemala by poškodzovať zdravie. S tým súvisí kvalita materiálov, ktoré boli použité pri jej výrobe, ale určite aj trvácnosť obuvi. Podošva topánočky by sa v prstovej časti obuvi mala dať ľahko ohnúť, iba tak sa bude vášmu dieťatku kráčať pohodlne.

Kvalitné detské topánočky majú dostatočne savé a priedušné vnútro a nožička by sa v nich nemala potiť. To zabezpečí využitie prírodných materiálov. A keďže na prechádzky sa nechodí iba v slnečnom počasí, ale často i v hmle, po daždi alebo v daždi, je vítané, ak je detská topánočka nepremokavá, príp. ošetrená impregnačným sprejom. Takisto by mala byť podrážka dostatočne hrubá na to, aby drobci pri chôdzi necítili každý jeden kamienok. Nezabúdajte, že čím ľahšie sú topánky, tým prirodzenejšie sa bude vášmu maličkému kráčať. Kvalitná detská obuv sadne na nožičky na dĺžku i na šírku, preto sa nikdy nepúšťajte do jej nákupu bez svojich detí. Výnimkou sú prípady, ak už máte s konkrétnou značkou topánok skúsenosti a máte 100% istotu, že na nôžky bez problémov sadnú.

Vyberáme detské topánočky

Nájsť vhodné topánky pre povedzme desaťmesačné (a staršie) dieťa môže byť skutočne tvrdý oriešok. Keďže pri obúvaní s nami deti väčšinou nespolupracujú a navliekanie topánok sa stáva doslova výzvou, môžeme mať problém odhaliť tú správnu veľkosť. Detičky nám sotva prezradia, či sa v nových topánočkách cítia komfortne, či ich netlačia alebo im v nich nelietajú nohy.

 Najlepším spôsobom, ako vybrať vhodnú veľkosť detskej obuvi, je zmerať dĺžku detského chodidla, a to buď klasickým metrom, alebo podľa vložky vloženej do topánočky. Topánka vyhovuje vtedy, ak na nohu sadne rýchlo a ľahko, bez zdĺhavého navliekania. Odborníci odporúčajú deťom nakupovať také topánočky, ktoré siahajú až k členkom. Hoci detská obuv často stojí rovnako alebo niekedy ešte aj viac ako obuv dospelého človeka, môže nás to zlákať na bludné chodníčky. Napríklad ochotne prijmeme obnosenú obuv po deťoch z rodiny. Ak vám záleží na zdravom vývine nožičiek vášho drobca, túto chybu nikdy nespravte. Obnosené topánočky síce môžu vyzerať ako nové, no prevzali zlozvyky chôdze svojich predošlých majiteľov, a tak sa ľahko môže stať, že nožičku vášho dieťatka zdeformujú. Preto je dobré postarať sa svojim najmenším o novú obuv, najlepšie ortopedickú. Pokiaľ detský lekár skonštatoval, že má drobček ploché nohy, do troch rokov sa to ešte môže zmeniť, teda netreba hneď zúfať. 

Kategórie