Zákaznícka linka
0948 416 345

Oblečte deti do ich obľúbených hrdinov

14.11.2017

Oblečte deti do ich obľúbených hrdinov

Nenahovárajme si, že práve naše ratolesti sú iné. Všetky deti sú rovnaké a majú podobné záujmy. Medzi nimi nájdeme zaiste aj čítanie rozprávkových knižiek alebo pozeranie rozprávok. Dieťa sa ľahko stotožní so svojím obľúbeným hrdinom a jeho meno často spomína v rámci svojich hier, tak prečo mu nedopriať aj detské oblečenie s motívom rozprávok?

Rozprávkové oblečenie pre deti

Rozprávka patrí do detského sveta rovnako ako škorica do jablkového koláča. Je síce pravda, že keď sme boli malí my, vyrastali sme na úplne inom type rozprávok, no aspoň jedno v nich ostalo zachované – dobro vždy zvíťazí nad zlom. Deťom vôbec neprekáža jednu rozprávku vidieť aj tisíckrát, najmä ak si v nej našli svojho obľúbeného hrdinu. Dievčatá milujú nadprirodzene krásne princezničky a rozkošné zvieratká, chlapci zasa udatných rytierov, moderných bojovníkov alebo hovoriace autíčka. Mnoho rozprávkových postáv sa stalo známymi a obľúbenými až natoľko, že sa postupom času začali objavovať na posteľnej bielizni, uterákoch, šiltovkách, školských taškách, papučkách, ale aj detskom oblečení. Vďaka tomu môže mať každé dieťa pri sebe svojho obľúbeného hrdinu a zažívať spolu s ním všetky svoje detské dobrodružstvá. Keď sa pulóvrik alebo tričko ušpinia, starostlivé mamičky vedia, že ak chcú zachovať farby a obrázok dlhodobo v bezchybnom stave, jednotlivé kúsky oblečenia treba prať obrátené naruby.

V každom veku štýlovo

Naše deti vieme obliecť do nádherného rozprávkového oblečenia už v útlom veku, aj keď sú ešte odkázané na dupačky alebo i plienky. Menšie deti milujú pestré farby a vzory, a tak sa im rozprávkové motívy zapáčia i bez toho, že by konkrétnych rozprávkových hrdinov poznali. Väčšie deti však už prehľad vo svete detských kníh a filmov rozhodne majú, preto si dajte pozor, aby ste sa trafili do ich vkusu. Vaša dcérka nemusí mať rada myšku Minnie, ale ju oveľa viac nadchnú na oblečení princezné z Ľadového kráľovstva. Školáčik zasa bude chcieť na druhých zapôsobiť tričkom s Batmanom alebo motívom Star Wars. Mnohí rodičia majú problém obliekať deťom na verejnosť (do školy či škôlky) príliš detské oblečenie a radšej im zaobstarávajú skôr také kúsky oblečenia, v ktorom vyzerajú viac dospelo. Je skvelé, že ak sa nám dospelým niektoré modely oblečenia s rozprávkovými hrdinami nepáčia, pretože sú príliš farebné, môžeme svojim deťom zaobstarať napríklad také kúsky, ktoré budú nosiť doma či len ako pyžamko. Takto možno v praxi veľmi jednoducho uplatniť vkus dospeláka a dieťaťa a vytvoriť medzi dvoma rozdielnymi svetmi kompromis.

 

Kategórie